+90 541 189 71 65 +90 541 189 71 65 kitap@matbumedya.com
Harp Sanat Yayınları
ARA
SEPETİM
ANASAYFAKİTAPLARIMIZYAZARLARIMIZBAŞVURU YAPYARDIM KONULARIÜYE GİRİŞİİLETİŞİM
Tüm PaketlerKitap Başvurusu YapTelifli Kitap Seçeneği (Telif:%10 Süre:10 Yıl)
Basım Paketleri
Telifli Kitap Seçeneği (Telif:%10 Süre:10 Yıl)
BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

Yayınevi tüm baskıları ücretsiz olarak yapmayı ve sürecin hiçbir aşamasında hiçbir sebeple yazardan ek ücret talep etmeyeceğini taahhüt eder.

ISBN ve Bandrol Aşaması: Yayınevi, Kültür Bakanlığına yazarın kaydını yaparak esere ait ISBN numarasını alır kitabın arka kapağında bu numarayı yayınlar. Akabinde basılan her kitabın arka kapağında YAYFED (Yayıncılar Federasyonu) tarafından verilen eşsiz seri numarasına sahip bir bandrol olmasını sağlar.

Editöryel Aşama: Yayınevi editörleri vasıtasıyla eseri imla kuralları ve yazım hataları yönünden ayrıntılı olarak inceler ve düzeltmeler yapar. Editasyon yapılan dosyayı elektronik ortamda yazara sunarak onayını alır ve mizanpaj çalışmasına geçilir. Editasyon ve son okuma revize talebi Yazar tarafından azami iki defa istenebilir.

Mizanpaj Aşaması: Yayınevi, mizanpaj çalışması yapılan dosyayı elektronik ortamda yazara sunarak onayını alır ve kapak çalışmasına geçilir. Mizanpaj revize talebi Yazar tarafından azami iki defa istenebilir.

Kapak Aşaması: Yayınevi, kapak çalışması yapılan dosyayı elektronik ortamda yazara sunarak onayını alır ve baskı aşamasına geçilir. Kapak çalışması revize talebi Yazar tarafından azami iki defa istenebilir.

Baskı Süresi ve Adedi: Yayınevi; yazarın basım için esere onay verdiği günden itibaren en geç 180 iş günü içerisinde eserin basılmasını sağlar. Yayınevi baskı izni aldığı süre içerisinde (bu sözleşme için 10 yıl)  kitabı istediği adetlerde basma hakkına sahiptir.  

Telif Ödemesi: Yayınevi, eser satışı bin (1000) adedi geçtikten sonraki her bir satış için esere kestiği fatura tutarından katma değer vergisi düşülerek yazara bu sözleşmenin 7. Maddesinde Hizmet Detayları başlığının altında belirtilen oranda (bu sözleşme için %10) telif ödemesi yapar. Eser satışı bin (1000) adedi geçtikten sonraki her bir satış için yapılacak telif ödemesi yıllık olarak yapılır. O yıl 1 Ocak-31 Aralık arasında kazanılan telif ödemesi bir sonraki yıl içerisinde herhangi bir zamanda toplu şekilde ve Türk Lirası üzerinden nakit olarak yazarın bu sözleşmede beyan ettiği hesap numarasına ödenir.

SÖZLEŞMEBAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN
En Çok Tercih Edilen YayıneviEn Çok Dosya Gönderilen Yayınevi
0%